fbpx
Telefon

Växel: 0570-749 200

Fax: 0570-749 203

Besök

Strandvägen 2 Arvika

Post

Box 913, 671 29 Arvika

E-post
info@aanc.se
Öppettider

Mån-tor 07.30-17.00

Fre 07.30-16.30

Ändrade öppettider 2019

18/4 Skärtorsdag – 07.30-16.00
19/4 Långfredag – Stängt
22/4 Annandag påsk – Stängt

30/4 Valborgsmässoafton – 7.30-16.00

1/5 Första maj – Stängt

29/5 Dag före Kristi himmelfärds dag – 07.30-16.00
30/5 Kristi himmelfärds dag – Stängt
31/5 fredag (klämdag) – 07.30-15.00

5/6 Dag före nationaldag – 07.30-16.00
6/6 Nationaldagen – Stängt
7/6 fredag (klämdag) – 07.30-15.00
20/6 dag före midsommarafton – 07.30-16.00
21/6 Midsommarafton – Stängt

Semestertider 8/7-4/8 (vecka 28-31) – 07.30-12.00
Lärcentrum (Konferens, Uppdragsutbildning, Högskola) stängt v.28-31
Restaurang Skeppet stängt v.28-31
Vägledningscentrum stängt v. 29-31

1/11 fredag dag före Alla helgons dag – 07.30-16.00

Jul & Nyår
23/12 dag före julafton – 07.30-15.00
24-26/12 – Stängt
27/12 fredag – 07.30-12.00
30/12 måndag – 07.30-15.00
31/12 Nyårsafton – Stängt
Restaurang Skeppet stängt 23/12 2019-6/1 2020

Huvudentré öppen – 07.30-16.00

Verksamhetsfunktion

Birger Pettersson Wiik

Verksamhetschef

0570-749 407 070-6722930 birger.petterssonwiik@aanc.se
Maria Westby

Ekonomiansvarig

0570-749 248 maria.westby@aanc.se
Stefan Andersson

IT-ansvarig

0570-749 205 stefan.andersson@aanc.se
Susanna Eriksson Stacho

Receptionsansvarig

0570-749 200 susanna.eriksson-stacho@aanc.se reception@aanc.se

Konferens

Högskola, Yrkeshögskola & Uppdragsutbildning

Eva Svensson

Utbildningssamordnare

0570-749 217 eva.svensson@aanc.se
Jennie Baumann

Ansvarig uppdragsutbildning

0570-749 202 jennie.baumann@aanc.se info.kokos@aanc.se
Mats Larson

Koordinator - yrkehögskoleutbildningar

0570-749 427 070-386 15 66 mats.larson@aanc.se

Vägledningscentrum

Annelie Robertsson

Administratör/Receptionist

0570-749 286 annelie.robertsson@aanc.se
Bea Melwinson

Administratör

0570-749 289 bea.melwinson@aanc.se
Britt Liljestrand

Studie- och yrkesvägledare (särvux/yrkesvux)

0570-749 285 britt.liljestrand@aanc.se
Gunvor Ekman

Studie- och yrkesvägledare (sfi)

0570-749 290 gunvor.ekman@aanc.se
Helena Johannesson

Studie- och yrkesvägledare

0570-749 294 helena.johannesson@aanc.se
Åsa Öholm Hämnäs

Studie- och yrkesvägledare

0570-749 287 asa.oholmhamnas@aanc.se

Restaurangen

Klas Lundgren

Resturangchef

0570-749 229 klas.lundgren@aanc.se
Eva Winberg

Resturangbiträde

0570-749 229 eva.winberg@aanc.se
Gun-Britt Andersson

Resturangbiträde

0570-749 229 gun-britt.andersson@aanc.se
Patrik Olsson

Resturangbiträde

0570-749 229 patrik.olsson@aanc.se

Lärare

Anna Sommar

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 anna.sommar@aanc.se
Anette Maack

Lärare - grundvux & gymvux

0570-749 231 anette.maack@aanc.se
Anneli Eriksson

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 anneli.eriksson@aanc.se
Bo Forsberg

Lärare - grundvux & gymvux

0570-749 231 bo.forsberg@aanc.se
Catarina Zetterberg

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 catarina.zetterberg@aanc.se
Cathrin Erlandsson

Lärare - gundvux & gymvux

0570-749 231 cathrin.erlandsson@aanc.se
Evalotta Hult

Lärare - vård och omsorg & barn och fritid

0570-749 274 eva-lotta.hult@aanc.se
Hamida Mustafi

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 hamida.mustafi@aanc.se
Helena Söderholm

Lärare - vård och omsorg

0570-749 274 helena.soderholm@aanc.se
Johanna Strand

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 johanna.strand@aanc.se
Lasse Uppvall

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 lars.uppvall@aanc.se
Liselotte Andersson

Lärare - gymvux

0570-749 231 liselotte.andersson@aanc.se
Malin Ivansson

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 malin.ivansson@aanc.se
Marika Grundel

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 marika.grundel@aanc.se
Mona Bergman

Lärare - barn och fritid & gymvux

0570-749 231 mona.bergman@aanc.se
Märit Carlzon-Magnusson

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 marit.carlzon-magnusson@aanc.se
Nina Hjärtquist

Lärare - grundvux & gymvux

0570-749 231 nina.hjartquist@aanc.se
Petra Axelsson

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 227 petra.axelsson@aanc.se
Susan Engström

Lärare - utbildning i svenska för invandrare

0570-749 280 susanne.engstrom@aanc.se
Sören Room

Lärare - kostbiträde

0570-749 231 soren.room@aanc.se

Servicegruppen

Jan Ek

Vaktmästare

0570-749 224 jan.ek@aanc.se
Rune Karlsson

Vaktmästare

0570-749 340 rune.karlsson@aanc.se
Rabei Letsh

Vaktmästare

rabei.letsh@aanc.se
Anki Andreasson

Lokalvårdare

0570-749 472 anki.andreasson@aanc.se
Bunhome Nilsson

Lokalvårdare

0570-749 472 Bunhome.Nilsson@aanc.se
Pia Engström

Lokalvårdare

0570-749 472 pia.engstrom@aanc.se
Sudta Sodaphak

Lokalvårdare

0570-749 472 sudta.sodaphak@aanc.se
Marita Persson

marita.persson@aanc.se